“Це просто мильна бульбашка”: військовий з Полтави про можливість переведення через додаток “Армія+”

За інформацією: Суспільне Полтава.

Від сьогодні через застосунок "Армія+" військовослужбовці мають можливість перевестися до іншої військової частини Збройних сил України за власною ініціативою. Постанову, яка запроваджує такий механізм, схвалив Уряд 12 листопада.

"Я – військовослужбовець, раніше проходив службу у 160-й ракетно-зенітній бригаді, це одеське ППО. Після року служби там мене перевели наказом генерального штабу до десантно-штурмових військ. Я хочу повернутися назад в зенітно-ракетні війська", — розповів військовослужбовець Володимир Дузь.

Володимир Дузь тестує додаток "Армія+" на можливість перевестися до іншої військової частини.

"Зараз ми будемо пробувати перевестись в іншу військову частину за допомогою застосунку "Армія+". Зміна місця служби. Перевестися за власною ініціативою можливо лише раз на рік. Складаємо рапорт. Чому бажаєте змінити військову частину? Хочу служити з друзями. Номер частини, в якій бажаю служити. Відношення", — продовжив воїн.

Воїн Володимир Дузь тестує додаток “Армія+”. Суспільне Полтава

Із 15 листопада через застосунок "Армія+" військовослужбовці мають можливість перевестися до іншої військової частини Збройних сил України за власною ініціативою. Постанову, яка запроваджує такий механізм, схвалив Уряд 12 листопада, а його дієвість має контролювати Міноборони. Для того, аби перевестися навіть через додаток "Армія+" треба мати рекомендаційний лист чи відношення з іншої військової частини.

"Щоб його отримати, мені потрібно поїхати у військову частину, у новий підрозділ, де я його хочу взяти. Якщо я знаходжусь зараз в підрозділі, я не маю фізично ні часу, ні можливості потрапити туди для цього. Тобто це або у відпустці, або не знаю при яких умовах можна отримати відношення в нову частину. Тобто це недолік цього додатку, так як це вже ставить якісь перешкоди для того, щоб це зробити, це переведення", — додав Володимир Дузь.

Згідно з постановою, кадровий центр ЗСУ має за 72 години перевірити поданий рапорт на відсутність підстав для відмови у переведенні.

У додатку “Армія+” воїни можуть подати заявку на переведення до іншої військової частини. Суспільне Полтава

"72 години, об’єктивно не вистачає для того, щоб з’ясувати всі обставини і сказати: так, ми приймаємо рішення про задоволення. Моя така думка, що цей строк буде зумовлювати при в більшій мірі прийняття відмовних рішень тільки через те, що щось треба прийняти, але все встановити неможливо. Яне думаю, що цього часу об’єктивно вистачає на прийняття саме обґрунтованих чи то відмов, чи то задоволень", — повідомив адвокат у сфері прав захисту військовослужбовців Владислав Мандрик.

"Якщо цей застосунок "Армія +" і він для військових, то там повинен бути відцифрований військовий квиток із моїми всіма помітками: де я проходив службу, які навчання відвідував і все інше. А так це просто мильна бульбашка, як я вважаю зараз, у наших реаліях із такими командирами. Вони можуть просто заборонити смартфони в підрозділі, і все. (Військовослужбовець – ред.) не зможе скористатися додатком без смартфона, і все — ніяких рапортів, нічого він не зможе відправити", — розповів військовослужбовець Володимир Дузь.

Володимир Дузь з Полтави служить у десантно-штурмовому війську ЗСУ. В.Дузь

"Моя думка така, що результативність, як і раніше таких звернень буде залежати від ряду обставин, і кожен випадок буде індивідуальним, тому завжди буде, скажімо так, пріоритетним позиція командування і право командування затверджувати такі переведення – це раз. Друге: завжди будуть братись до уваги всі документи, з якими звертається військовослужбовець. І третій момент – це службова характеристика", — додав адвокат у сфері прав захисту військовослужбовців Владислав Мандрик.

Як розповів Владислав Мандрик, ця функція в додатку 30 днів працюватиме в тестовому режимі.

Новини України