“Це повернення до радянських часів корупції” – Олег Клімов про пропозиції квотування ліків

"Це повернення до радянських часів корупції" – Олег Клімов про пропозиції квотування ліків

“Це повернення до радянських часів корупції” – Олег Клімов про пропозиції квотування ліків.

Поправки до законопроєкту №11493 про квотування поставок ліків, у тому числі і критичних, серед яких інсулін, вакцини та антибіотики, поверне українців до страшенних радянських часів корупції. Про це заявив голова правління “Всеукраїнської фармацевтичної палати”, член ради Міжнародної федерації фармацевтів, член Американської асоціації фармацевтів Олег Клімов в інтерв’ю УНН.

“Я хочу сказати як фармацевт з 50-ти річним стажем, ми пам’ятаємо досвід квотування ліків за радянських часів. Ми знаємо, що таке квотування: сидів Петро і рахував, хто “заніс” і скільки, щоб виписати квоту. Ми таким чином повертаємося до страшенних радянських часів корупції”, – зазначив Клімов.

Експерт наголосив, що сучасна система постачання ліків в Україні позбавлена таких практик, і головною проблемою є не доступність ліків, а фінансове навантаження на пацієнтів.

“Сьогодні нема проблеми купити ліки, є проблема в людині, тому що держава не підтримує її, і я, як пацієнт, вимушений 100% брати всі витрати на себе. У Євросоюзі частину витрат бере на себе держава. За 30 років у нас не створена система обов’язкового медичного страхування. А це інструмент, який зменшує навантаження на пацієнта”, – вказав він.

Клімов підкреслив, що фармацевтична спільнота підтримує ідею адаптувати український фармринок під європейське законодавство, але для цього потрібно, щоб приймали участь усі суб’єкти – держава, виробник, дистриб’ютор, аптека і населення.

Зазначимо, наприкінці листопада Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №11493, який мав на меті спростити реєстрацію лікарських засобів для централізованих закупівель. Однак до другого читання документ можуть внести правки, які викликали широкий резонанс у фармацевтичній спільноті. Основні ризики, на які звертають увагу експерти, стосуються посилення бюрократії, ускладнення постачання ліків і негативного впливу на доступність медпрепаратів для громадян.

Джерело

Новини України