“Це їм потрібно”: у Полтаві розробляють пілотну програму соціально-психологічної реабілітації

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтаві розробляють пілотний проєкт соціально-психологічної підтримки ветеранів. Він передбачає роботу, зокрема, психологів, арттерапевтів та соцпрацівників у закладах протезування та реабілітації.

Про це Суспільному розповіла координаторка ветеранського простору "Плюс Плюс Полтава", який займається розробкою проєкту, Юліанна Линник.

У центрі "Ортопед" понад 100 працівників займаються протезуванням військових та цивільних. На думку протезиста Олександра Попенка, до роботи важливо залучити і психологів.

Фахівці з соціально-психологічної допомоги ознайомлюються з видами протезів, які можна встановити в Полтаві. Суспільне Полтава

"Людину потрібно вивести з того стану, з пригніченого стану, в якому вона знаходиться. Здається, що життя вже зупинилося на цьому, то задача вже психологічної реабілітації стоїть на тому, щоб, показати, що це не так, дійсно", ― прокоменував Олександр Попенко.

Аби залучити додаткових спеціалістів у центри реабілітації та протезування, розробляють пілотний проєкт соціально-психологічної підтримки воїнів. Цим займаються фахівці у ветеранському просторі "Плюс Плюс Полтава" спільно з ПРОООН.

Портативна психологічна лабораторія з різними метаморфічними асоціативними зображеннями. Суспільне Полтава

"Ми намагалися з'ясувати, чого саме, якої підтримки психологічної чи соціальної не вистачає їм саме під час протезування.Тут з ним працюють фахові спеціалісти, не тільки ставлячи йому протез, а ще й відбувається певна навігація по життю, тому що після поранення, хлопці замислюються над багатьма речами і над сенсом життя цього взагалі" , ― повідомила Юліанна Линник.

Фахівці з соціально-психологічної допомоги на екскурсії в центрі протезування “Ортопед”. Суспільне Полтава

Над створенням програми працюють фахівці з різних галузей. Це, зокрема, реабілітологи, іпо- та арттерапевти, педагоги, психологи тощо.

"Це набір таких метафоричних асоціативних зображень із дуже такими яскравими позитивними героями. Одна із простих вправ ― я сьогодні, я через рік і я через п'ять років. І треба подумати, чому я саме такий, які мої сильні сторони. Що я можу зробити для того, щоб стати таким, як мені б хотілось через рік", ― розповіла деканка факультету психології, соціальної роботи та повоєнної адаптації Світлана Яланська.

Світлана Яланська розповідає про метаморфічні асоціативні зображення, як вид терапії. Суспільне Полтава

Подружжя Панасенків пропонує долучити до пілотної програми також іпо- та арттерапію. Раніше вони впроваджували ініціативу на базі благодійного фонду "Вітер Перемін".

"Я більше 20 років працюю з людьми, саме з військовими, трішки в мене був страх. У нас співпраця пройшла настільки успішно, що для нас це було просто шоком.Ми зрозуміли, що це їм потрібно. Тобто емоційно це було дуже по них помітно, наскільки вони заспокоювалися", ― повідомила глинотерапевтка Тетяна Панасенко.

Пілотний проєкт з глинотерапії. надане Т.Панасенко

"Основні фактори, які впливають під час іпотерапії ― це біомеханічний фактор, тепловий та психоемоційний. Психоемоційний фактор також те, що ти можеш рухати, керувати конем, ти знаходишся вище, ніж всі інші. Взагалі є така навіть теорія, що у коней досить таки сильне біополе, яке теж впливає позитивно на вершників", ― прокоментував іпотерапевт Владислав Панасенко.

Іпотерапія на базі благодійного фонду «Вітер перемін». надане Т.Панасенко

Ветеранський простір "Плюс Плюс Полтава" понад три роки працює на базі місцевого педагогічного університету.

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хвилин вашого часу. Дякуємо!

Новини України