“Був серцем підрозділу”: у Тернополі в останню дорогу провели воїна Віктора Пасічника

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Портрет Віктора Пасічника. Суспільне Тернопіль

У Тернополі попрощалися з 31-річним бійцем Віктором Пасічником. Військовий родом із села Саранчуки. Вперше чоловік пішов на війну у 2014 році. Тоді був парамедиком добровольчої організації "Госпітальєри". Після АТО працював за кордоном, а коли почалася повномасштабна війна, знову повернувся на фронт. Захищав Україну в складі 67-ї окремої механізованої бригади.

Про це Суспільному повідомив командир роти вогневої підтримки 67-ї ОМБР Назар Сарабун.

9 вересня 2024 року Віктор загинув. Його життя обірвалося на Донеччині.

Вчора, 15 вересня, жителі міста Тернопіль зустріли бійця "На щиті". Сьогодні, 16 вересня, з "Ведмедем" попрощалися в "Домі печалі". Сюди прийшли рідні, друзі, побратими, однокласники, одногрупники та односельці чоловіка. Священники відправили панахиду. Побратими віддали Віктору останню шану.

Прощання із Віктором Пасічником у Домі печалі

Рідні, друзі, побратими, однокласники, одногрупники

Священники відправили панахиду

Прощання із воїном

Побратими прощаються із воїном

Побратими віддали Віктору останню шану

Сестра та мати бійця

Мати і сестра в Домі печалі

"Це була душевна людина, він міг вирвати із себе душу й просто віддати. Головне, щоб той, хто поруч, був щасливим. І йому було легше, коли люди збоку були веселі. У боях на ту людину можна було покластися. Ти знаєш, що де б ти не був, як би тобі важко не було, то він ніколи тебе не залишить", — говорить побратим "Гром".

Побратим “Гром”. Суспільне Тернопіль

Попрощатися з бійцем прийшов капелан-доброволець Ярослав Яготін.

"З Віктором ми познайомилися у 2023 році в Лимані. І завжди було так, що ми приїжджали до хлопців, коли виходив "Ведмідь", то я розумів, що атмосфера на цілий вечір вдалася. В ньому було дуже багато життя. В мене було таке відчуття, що в дитинстві він впав у "Редбул", як ті Астерікс і Обелікс, в яких була суперсила, бо в ньому було стільки енергії, стільки радості".

Ярослав Яготін. Суспільне Тернопіль

Від "Дому печалі" похоронна процесія вирушила на Микулинецьке кладовище.

Портрет Віктора Пасічника

Похоронна процесія вирушила на Микулинецьке кладовище

Прощання із воїном

Прощання із Віктором Пасічником

Люди виходили із автівок, щоб відати шану бійцю

Похоронна процесія

Віктор Пасічник родом із Саранчуківської громади. Навчався в Тернопільському технічному університеті на інженера-механіка. У 2014 році, коли був студентом, пішов на війну добровольцем. Долучився до "Госпітальєрів", де був парамедиком. В АТО воював до 2016 року, а потім поїхав працювати за кордон. Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, чоловік знову взяв зброю до рук і став на захист держави. Воював у лавах 67-ї окремої механізованої бригади.

Похоронна процесія

Прощання із воїном

Прощання на Микулинецькому кладовищі

Похорон Віктора Пасічника

Рідні, друзі, побратими

Похорон бійця

Побратими

"Ми зібралися тут, щоб віддати шану справжньому патріоту України, мужньому та рішучому воїну, командиру відділення 2-го кулеметного взводу, роти вогневої підтримки, 2-го стрілецького батальйону, військової частини А4123, молодшому сержанту Пасічнику Віктору Степановичу", — каже офіцер обласного територіального центру комплектування Федір Приступа.

Офіцер обласного територіального центру комплектування Федір Приступа. Суспільне Тернопіль

Матері загиблого бійця вручили грамоту пошани та скорботи від головнокомандувача Збройних сил України та передали прапор.

Матері вручили грамоту пошани та скорботи. Суспільне Тернопіль

Матері передали прапор. Суспільне Тернопіль

На кладовищі побратими та рідні діляться спогадами про Віктора. Про бійця розповів його командир Назар Сарабун:

"Ми всі знали Віктора, як осередок добра, як людину, яка робила неймовірні речі. Він був прикладом відваги, був серцем нашого, без якого більше не зможемо дихати".

Командир роти вогневої підтримки 67-ї ОМБР Назар Сарабун. Суспільне Тернопіль

Назар Сарабун повідомив, що на честь Віктора заснують стипендію.

"Стипендію Віктора Пасічника, яка буде спрямована на виховання української молоді молодіжними організаціями. Він жив Україною, він був свідомим і кращим сином України. Його справа має бути продовжена та увіковічнена в навчанні майбутнього покоління України".

Назар Сарабун. Суспільне Тернопіль

Тітка Віктора Марія Дячук присвятила йому вірш.

"Вікторе, ти наша гордість цілого роду,

області, школи, свого села,

що бачив ти більше у свої роки,

окрім зброї, якою ти нищив врага.

За ті усі руки, сидівши в окопах,

ранений, контужений, змучений вкрай,

Та знав ти — це все недаремно,

щоб жила країна і твій рідний край".

Марія Дячук читає вірш. Суспільне Тернопіль

Віддати останню шану "Ведмедю" прийшов друг дитинства та однокласник Богдан Багрій. Чоловік долучився до ЗСУ в 2014 році. Нині воює в 44 окремій артбригаді. Він поділився спогадами з шкільних років.

"Найяскравіше — це кожного ранку ходити 2,5 кілометри до школи. Це приблизно 30 хвилин. Ми кожного дня туди й назад ходили. Спілкувалися, обговорювали. Я досі не вірю, що він загинув. Я досі вірю в душі, що він живий. Він був хорошою людиною, освіченою людиною, був настільки розумним, що багато кому до нього ще далеко".

Богдан Багрій. Суспільне Тернопіль

Сестра Віктора Юлія Пасічник розповіла, що брат був нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

"Він був унікальним. Життєрадісний, позитивний, кмітливий. А ще він завжди поспішав, ніколи не мав часу. Завжди біг вперед. Його ніхто не зупиняв. Бо він не питався, чи йти, а ставив перед фактом. Він так і зробив тоді вночі 24 лютого. Я тоді була у Польщі. Мама подзвонила і сказала, що просто серед ночі він зібрався і поїхав. Мама пробувала казати, щоб не їхав".

Юлія Пасічник. Суспільне Тернопіль

Поховали Віктора Пасічника на "Алеї Героїв".

Прощання із воїном. Суспільне Тернопіль

Могила Віктора Пасічника. Суспільне Тернопіль

"Люблю тебе, обнімаю, цілую, синочку. Тут твоя домівка тепер, буду приїжджати до тебе", — говорить мати бійця Ніна Пасічник.

Ніна Пасічник біля могили сина. Суспільне Тернопіль

Похорон. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, історію Віктора Пасічника розповіли під час спецпроєкту Суспільного "Вибір вільних" до десятої річниці російсько-української війни.

Новини України