За інформацією: Суспільне Вінниця.
Культурно-мистецький захід “Народній пісні жити”. Людмила Киричок
Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу художньої культури та мистецтв Людмила Киричок.
"Наша славетна землячка, Євдокія Микитівна Сивак, більше відома в Україні, як Явдоха Зуїха, мала особливу долю й особливе призначення на цій землі. З її уст Гнат Танцюра записав 1008 народних пісень, близько 400 прислів’їв і приказок, 156 казок тощо. Вона була неписьменною жінкою, родом з кріпацької родини, але володіла феноменальною пам’яттю, хорошим природним голосом і своєрідною манерою виконання", — розповіла Людмила Киричок.
Культурно-мистецький захід “Народній пісні жити”. Людмила Киричок
Під час заходу пролунали народні пісні, записані Гнатом Танцюрою з вуст Явдохи Зуїхи, у виконанні студентки 3 курсу факультету мистецтв і художньо-освітніх технологій ВДПУ ім. М. Коцюбинського Альони Корненко, народного аматорського фольк-гурту "Пацьорки" та фольклорного гурту "Мокоша".
Культурно-мистецький захід “Народній пісні жити”. Людмила Киричок
Під час заходу також презентували книжково-ілюстративну виставку "Явдоха Зуїха: хранителька українського фольклору", яку підготували фахівці відділу краєзнавства ВОУНБ ім. В. Отамановського, та виставку робіт народного майстра України з декоративного розпису Наталії Луценко.
Гурт “Мокоша”. Людмила Киричок