Буде відрізнятися: Ляшко детально розповів про адаптивний карантин

В Україні повертаються до адаптивного карантину, і з 24 лютого відновлюється «зонування» з відповідними кожному кольору — «зеленому», «жовтого», «помаранчевого» і «червоного» — обмеженнями в залежності від епідеміологічної ситуації в регіонах. Однак нинішній карантин буде відрізнятися від річного.

Про це заявив заступник глави МОЗ України Віктор Ляшко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Він буде іншим, ніж (був, — ред.) влітку 2020 року. Країна буде ділитися на чотири рівні», — сказав головний санітарний лікар України.

Ляшко перерахував ці рівні небезпеки і зазначив, що в залежності від кольору регіону різняться і обмежувальні заходи.

«Зелений» — це рівень, який ми прагнемо досягти за кількістю випадків, коли можна розглядати питання скасування карантинних обмежень. Це маячок, до якого ми повинні прагнути. Два ключових рівня: «жовтий» рівень — це ті обмеження, які сьогодні є, і «червоний» — обмеження, які будуть застосовуватися в разі п’яти індикаторів «, — сказав чиновник.

«Це необхідно, щоб області могли зробити певні висновки — органи місцевого самоврядування, люди і бізнес — про те, що потрібно звертати увагу на дотримання карантинних обмежень та не допускати жорстких карантинних обмежень, які будуть впливати як на економіку, так і можливість врятувати життя громадян Україна «, — підкреслив Ляшко.

Також Ляшко попередив, що в разі недотримання правил щодо карантину ослаблення обмежень можуть скасувати.

«Якщо будуть фіксуватися постійні порушення, ці заходи будуть відразу припинені відповідним розпорядженням Кабміну», — сказав він.

Всі новини на одному каналі в Google NewsТелеграм, Facebook

Если вам понравилась статья не поленитесь нажмите лайк и поделитесь в соц сетях