Боротьба з амброзією у Полтавській громаді: як знищують алергенні рослини

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтавській громаді на боротьбу з амброзією цього року спрямували сім мільйонів гривень.

Про це розповів Суспільному головний інженер підприємства "Декоративні культури" Сергій Луценко. З його слів, знищують алергенні рослини у два етапи засобом "Амбростоп", якого заготували 120 метрів кубічних.

Працівник підприємства “Декоративні культури” обприскує амброзію у районі Київського Шосе в Полтаві. Суспільне Полтава

"Ми обпризкуємо з лійки автономним приладом. Знаходимо амброзію, обпризкуємо повністю весь кущ на 100%", — розповів працівник підприємства "Декоративні культури" Олексій Гордієнко.

Знищувати амброзію у Полтавській громаді почали з 11 червня. За цей час обробили села у десяти старостатах та 65% території у Полтаві.

"Це мікрорайони Сади-2, Сади-3, Половки, Браїлки, а також приміські селища, де амброзії найбільше. Це Вакуленці, Івонченці, МБЗ, Климівка, Герівка. Оброблення території здійснюємо за допомогою засобу "Амбростоп", на основі природнього мінералу бішофіт (природний мінерал, з високим вмістом магнію і калію – ред.). Засіб "Амбростоп" є безпечним, наші хлопці працюють без будь-якого захисту, він не шкідливий ні для людини, ні для тварин", — пояснив головний інженер підприємства "Декоративні культури" Сергій Луценко.

Ємність з розчином для боротьби з амброзією “Амбростоп” на причіпі трактора. Полтава. Суспільне Полтава

"Мені дошкуляє амброзія, хоча я не такий критичний алергетик, але у мене є дочка, в якої на неї алергія. Сльози, соплі. У нас цей період амброзії дуже болісно протікає. Цього року влада не лише траву покосила, а ще й обробляють від амброзії, бо минулого року ми самі наймали, самі тут косили", — повідомив місцевий житель Олександр Сіроштан.

Цьогоріч на знищення амброзії у громаді спрямували сім мільйонів 200 тисяч гривень. У суму включена вартість препарату, зарплата працівників, витрати на транспорт та обладнання. Обробляють рослини у два етапи, перший з 11 червня по 26 серпня, а другий – з 27 серпня по 1 жовтня, каже Сергій Луценко. Для цього заготували 120 метрів кубічних розчину.

Препарат для боротьби з амброзією комунальники розпиляють спеціальними обприскувачами. Суспільне Полтава

"Буде вона цвісти безпосередньо до кінця вересня. Це для нас буде особливо напружений період. Якщо ми десь не встигнемо обробити, то дійсно висіється насіння, яке буде зберігатися у ґрунті до 40 років. Розпочинаємо роботу о 9-й годині ранку і закінчуємо о 16-й, це той період, коли у амброзії інтенсивний сокорух, а засіб «Амбростоп», який потрапляє на листя, всмоктується рослиною і потрапляє через стовбур у кореневу систему, і рослина починає гинути", — пояснив головний інженер підприємства "Декоративні культури" Сергій Луценко.

Для людей амброзія шкідлива тим, що її пил викликає алергію.

"Проявляється вона дуже виявленим ринокон’юнктивальним синдромом, можуть з’являтися такі ускладнення як бронхообструктивний синдром, алергічний кон’юнктивіт. І якщо пацієнти не звертаються до лікаря і вчасно не отримують спеціальної допомоги, то може розвинутися дуже серйозне ускладнення, яке називається бронхіальна астма",розповіла алергологиня Людмила Гіболенко.

Новини України