У межах реалізації першої черги проєкту «Безбар’єрний маршрут Житомира» підписано меморандуми з двома підприємцями, чиї заклади розташовані вздовж маршруту на вулиці Вітрука.
Вони стануть прикладом відповідального підходу до соціальної інклюзії, адже облаштують безперешкодний доступ до своїх об’єктів. До того ж, це вигідна інвестиція: зручність і доступність приваблюють більше клієнтів.
«Безбар’єрність — це не лише про фізичний доступ, а й про відкритість і комфорт для всіх жителів міста, — зазначає Вікторія Сичова, директорка департаменту економічного розвитку міської ради. — Закликаємо бізнес долучатися до цього проєкту, адже доступність — це інвестиція у власний розвиток, що допоможе розширити клієнтську базу та стати прикладом відповідального підприємництва».
Наразі триває робота над першою чергою маршруту, яка охоплює частину вулиці Вітрука — від Ціолковського до Селецької. Проєкт включає аудит, проєктування, будівництво та перевірку. У ньому враховано потреби ветеранів, людей з інвалідністю, батьків із дітьми, людей похилого віку.
Відео дня
Для уніфікації підходів до доступності Департаментом містобудування та земельних відносин створюється «Довідник безбар’єрності». Він стане практичним посібником для всіх і допоможе впроваджувати найкращі інклюзивні практики згідно з ДБН у міське середовище.
Джерело: Житомирська міська рада