За інформацією: Суспільне Полтава.
На боці охорони нардепа Тищенка в інциденті з ексвійськовим у Дніпрі міг брати участь депутат Полтавської обласної ради Сергій Савченко. Його ймовірну участь у соцмережах ідентифікували за татуюванням.
У соціальних мережах з’явилися дописи, у яких зазначають, що депутат Полтавської обласної ради Сергій Савченко, ймовірно, брав участь у конфлікті між колишнім військовослужбовцем підрозділу "Kraken" Дмитром Павловим та, ймовірно, охоронцями нардепа Миколи Тищенка у Дніпрі. Дописувачі зазначили, що на фотографіях Сергія Савченка на його руці видно таке ж татуювання, як і в чоловіка, котрий був разом із Миколою Тищенком на відео.
Суспільне намагається дізнатися у Сергія Савченка, чи справді він брав участь у складі охорони нардепа Тищенка під час інциденту у Дніпрі. На телефонні дзвінки він не відповідає.
Сергій Савченко (посередині) та людина зі схожим татуюванням (по сторонах). Колаж: Telegram “Відсіч”, Facebook Полтавська обласна рада, скриншот Telegram “Бросок Мангуста”
Що про це кажуть у Полтавській обласній раді
Сергій Савченко є членом депутатської групи "За Полтавщину". Голова групи Олег Сазонов Суспільному повідомив, що про інцидент у Дніпрі та ймовірну участь Савченка йому відомо лише із соціальних мереж. Після того, як цю інформацію оприлюднили, він не говорив із Сергієм Савченком. Також зазначив, що під час останньої зустрічі, яка була близько трьох місяців тому, Савченко повідомив, що служить у ЗСУ.
Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький Суспільному сказав, що йому невідомо про роботу Савченка у підрозділах, які займаються охороною депутатського корпусу. Про ймовірну участь депутата облради в інциденті йому також відомо із Telegram-каналів, але там немає повної ідентифікації людини.
Після новини про ймовірну участь Савченка, голова облради зв'язувався із депутатською групою "За Полтавщину". Проте, за словами Біленького, вони не володіли інформацією про це.
Що відомо про Сергія Савченка
Згідно з інформацією на сайті Полтавської обласної ради, Сергієві Савченкові 33 роки. Навчався у Полтавському педуніверситеті, згодом у Харківському університеті міського господарства імені Бекетова, Полтавському техуніверситеті.
2016-го року був депутатом та заступником голови Шевченківської райради міста Полтава. 2020-го року його обрали депутатом обласної ради від "ОПЗЖ".
2006-го року Сергій Савченко займався таїландським боксом. За два роки став кандидатом у майстри спорту з кікбоксингу. 2013-го року отримав кваліфікацію з охорони VIP-персон. Згодом отримав ліцензію інструктора в центрі виживання та спецпідготовки з рукопашного бою.
Що відомо про інцидент
20 червня у соцмережах розповсюдили відео, зняте у Дніпрі, на якому видно, як люди в одязі кольору хакі та балаклавах на вулиці утримують чоловіка у цивільному. Вони начебто були задіяні на обшуку ботоферм разом з нардепом Миколою Тищенком.
Як повідомили Суспільному у поліції Дніпропетровщини, 33-річного чоловіка у цивільному утримували невідомі особи та завдали йому тілесних ушкоджень. За даним фактом відкрито два кримінальні провадження за статтями 125 та 146 Кримінального кодексу України.
Чоловіком у цивільному виявився колишній військовослужбовець спецпідрозділу Kraken Дмитро Павлов. Це підтвердили у Telegram-каналі спецпідрозділу.
Тищенко про начебто причетність Павлова до ботоферм
21 червня нардеп Олексій Гончаренко запустив стрім засідання сесії Верховної Ради, під час якого задав питання Миколі Тищенку щодо інциденту в Дніпрі 20 червня.
"Він там є начальником безпеки ботоферми "Девʼяточки", яка налічує 120 кол-центрів по Україні. Він разом зі своїми хлопцями підійшов до місця, де проводились слідчі дії, і спровокував поліцейського", — відповів Тищенко, зазначивши, що має відеопідтвердження.
При цьому він заперечив, що має охорону.