“Бігає за мною, як за мамкою”: як освоюється в екопарку знайдене на Полтавщині дитинча козулі

За інформацією: Суспільне Полтава.

До екопарку села Ковалівка декілька днів тому люди привезли знайдене в лісі дитинча козулі, підвиду сарни європейської. Нині малюка годують козячим молоком із пляшечки, а поселили його в сусідньому вольєрі з маленькими вівцями.

Про це розповів Суспільному директор екопарку Андрій Тиванюк.

Маленького самця сарни европейської назвали Бубликом.

Знайдене в лісі дитинча козулі назвали Бубликом. Суспільне Полтава

"Цей малий до нас потрапив, я вже не пам'ятаю, днів 10, мабуть, тому. Його привезли малий хлопчик і дідусь, я так розумію. Ось, вони знайшли десь його в лісі, у траві і привезли його до нас. Наразі малюк має дуже гарний апетит, їсть дуже гарно. І він вже активний — бігає за мною, як за мамкою, звик вже. Я думаю, що все буде з ним добре. Такий якби екстрений період ми пройшли, тобто він уже звик до молока і все з ним добре", — розповів директор екопарку.

Знайдене в лісі дитинча козулі, підвиду сарни європейської, привезли до екопарку Ковалівка. Суспільне Полтава

Андрій Тиванюк наголошує, що піднімати маленьких дитинчат козуль у лісі не бажано.

"Не треба піднімати козуль у лісі. Мамка їх не кинула. Коли вони народжують, то лягають у траву і там десь два тижні, а то й більше. Вони просто лежать на одному місці і чекають, коли мамка прийде. Мамка їх знає. Вона їх погукає, вони їй відповідають і вона їх годує. Тому краще їх не чіпати. Ну, якщо він там знайшовся десь у лісі якомусь там, блукає, або на дорозі, тоді так. Перші два дні він узагалі не хотів їсти, бо був переляканий. На другий день, так би мовити, почали годувати його зі шприца потроху — по п'ять кубиків заливали, по два, по три, щоб він поступово звикав. І десь на четвертий, п'ятий день він почав смоктати соску", — зауважив Андрій Тиванюк.

Дитинча козулі годують козячим молоком із пляшечки у екопарку Ковалівка. Суспільне Полтава

Бублик живе по сусідству з дитинчатами овець. Їх також годують із пляшечок.

Дитинча козулі Бублик живе по сусідству з дитинчатами овець. Суспільне Полтава

"В принципі, там відсотків 50-60, коли мамки народжують вперше малюків, вони не знають, не розуміють, що з ними робити і покидають їх. І ми дивимось день-два, намагаємось їх якось навчити, щоб вони кормили, але коли ми бачимо, що вже нема надії на те, що мамка буде кормити, доводиться їх забирати. І оцих троє малюків вигодовую зараз я і там ще декілька наших працівників, коли я не можу. Це вівця валійської породи — Керрі-Хілл. Як я знаю, це перші в Україні малюки", — додав директор екопарку Андрій Тиванюк.

Малеча живе в окремому закритому вольєрі в екопарку Ковалівка. Суспільне Полтава

Нині малеча живе в окремому закритому вольєрі, щоб їх не турбували відвідувачі парку. Коли тварини підростуть, їх переселять у відкритий вольєр.

Новини України