За інформацією: Суспільне Полтава.
Частина релігійних громад Православної церкви України відзначають Різдво Христове 7 січня. Зокрема, за юліанським календарем живе громада Свято-Михайлівського храму у Полтаві. У цей день священнослужителі правлять різдвяну службу та закликають вірян підтримувати традиції одного з найбільших свят року.
Про це Суспільному розповів настоятель Свято-Михайлівського храму ПЦУ Олександр Горай.
У Свято-Михайлівському храмі ПЦУ у Полтаві проводять святкову ранкову службу відзначаючи Різдво за старим стилем – 7 січня. Суспільне Полтава
"Я пам'ятаю з дитинства, от коли вже підходить свято Різдва, Святвечір, коли вже бігають щедрувальники. І в мене таке було завжди враження, що аж повітря бринить. Тому що небо от відкривається у цей день і, звичайно, зовсім такі інші почуття, ніж коли б то не було в якийсь інший день", — розповіла парафіянка Людмила Половина.
Залишитися на юліанському календареві вирішили під час зборів релігійної громади, розповів настоятель храму Олександр Горай.
"Є люди, в яких серце горить до переходу до нового календаря, а є люди, які залишаються на старому. Тому є така можливість залишитися на старому календарі. І, звичайно, сумно від того, що ми бачимо на цьому ґрунті конфлікти, певні загострення і непорозуміння між нами українцями. І неправильно називати це Різдво московським. Це абсолютно історична програма. Тому що я не думаю, що Бандера і Петлюра святкували б московське Різдво", — пояснив настоятель Свято-Михайлівського храму ПЦУ Олександр Горай.
Парафіяни в церкві. Суспільне Полтава
На Різдво проводять традиційні обряди: церковні служби, вертеп та колядування. Також парафіяни мають власні традиції проведення різдвяних свят.
"У нас на столі завжди 12 страв, і ми колядуємо завжди після 7 січня. У нас сім'я на старому календарі, бо ми не хочемо переходити на новий", — повідомила парафіянка Марія Горай.
Частина вірян у Полтаві відзначає Різдво 7 січня. Суспільне Полтава
"Зазвичай родина збирається за столом. Зазвичай поминаємо тих, хто підійшов уже в інші світи. Дякуємо Господу та нашим воїнам, які захищають і дають змогу проводити ці свята в домашній святковій атмосфері. Ми дуже потужно допомагаємо Збройним силам України. А святкуємо так, вважаємо, що так правильно", — повідомила парафіянка Зоя Воронянська.
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хв вашого часу. Дякуємо!