Атака дронів на Полтаву: що відбувається на місцях обстрілу на другий день

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтаві другий день містяни ліквідовують наслідки дронової атаки, яка сталася у ніч на 23 квітня. Поблизу пошкоджених будівель перебувають благодійні організації та розташовані пункти звернень від міської влади, де жителі пошкоджених осель можуть отримати консультації та податись на допомогу.

Про це із місця події повідомила кореспондентка Суспільного.

У Подільському районі Полтави, який зазнав найбільших руйнувань після атаки шахедів, працюють благодійні фонди, волонтери та працівники міської ради.

"Наш фонд надає первинні та вторинні юридичні консультації. Також на локації працює моніторингова група, яка проводить оцінку потреб постраждалого населення, також фіксує пошкодження для подальшого формування списків та передачі їх на УВКБ ООН. Це безпосередньо для того, щоб люди змогли в подальшому мати змогу отримати грошову допомогу в разі погодження донором цього списку", — розповів фахівець благодійного фонду "Право на захист" Ростислав Непийпа.

Ростислав Непийпа, фахівець з моніторингу ситуації ВПО БФ “Право на життя”. Суспільне Полтава

Відновлювати покрівлю даху сім’я Олени Афонькіної запросила найманих працівників. Матеріали отримали від волонтерів, розповіла полтавка.

"Спочатку приїхала волонтерська допомога нам, ми взяли, що нам треба. І ДСП взяли, і плівку взяли, все, що треба. Потім приїхала допомога від міськради. Там був шифер, найголовніше, потому що дах знесло. Взагалі не було нічого, тільки одні дошки були. Дякувати міській раді, 20 штук ми взяли. Но нам його не вистачило трішки, і ми докупили", — поділилась Олена Афонькіна.

Ремонтні роботи на даху будинку Олени Афонькіної. Суспільне Полтава

Будинок Вікторії Невідомої нині допомагають ремонтувати родичі. Дещо родина планує відновлювати за свій кошт, з деякими матеріалами уже допомогли волонтери.

Будинок Вікторії Невідомої без покрівлі, його після обстрілу допомагають ремонтувати родичі. Суспільне Полтава

"Я була на роботі на нічній зміні. І в той момент, коли був вибух, я це відчула, почала дзвонити мамі, не могла додзвонитись. Я все кидаю, керівництво попереджаю і біжу додому. На другому поверсі повністю посипалась штукатурка, а у мами теж вікна повибивані та у мене стіни ще побита через те, що вибух пішов в хату, і стеля вся побита склом. Гарно, що дома, просто в той момент не було нікого. У кімнаті повністю деформовано вікно, так що його нереально щось робити", — розповіла місцева жителька Вікторія Невідома.

Жителька Полтави Вікторія Невідома, будинок якої зазнав руйнувань після атаки дронів у ніч на 23.04. Суспільне Полтава

П'яти власникам, чиї приватні будинки найбільш постраждали, виконком спрямував 750 тисяч гривень на тимчасову оренду житла.

"Чиє житло зруйноване або значно пошкоджене. Важливо, ви можете бачити різні суми в підтримку, адже інколи в одному будинку проживало двоє осіб. Також суми різняться відповідно до пошкоджень. Там, де повністю зруйноване житло, це суми більші", — повідомила секретар міської ради Катерина Ямщикова.

Провулок в Полтаві поруч із згорівшим підприємством та пошкодженими після атаки 23.04. будинками. Суспільне Полтава

За словами Катерини Ямщикової, мешканці, які подаватимуть документи на "єВідновлення" матимуть допомогу від громади, доки не отримають компенсацію від держави.

Новини України