За інформацією: Суспільне Полтава.
Завершилася подача тендерних пропозицій щодо закупівлі послуг з управління арештованим майном російського генерала Валерія Капашина у Полтаві. Зокрема, учасник є у трьох тендерах. Торги не відбулися по ще чотирьох.
Про це стало відомо із тендерів від Національного агентства з розшуку та менеджменту активів, який опублікували на сайті закупівель Prozorro.
Торги відбулися щодо пошуку керівника на об’єктах:
- нежитлові приміщення банку площею 1059,3 квадратних метри на вулиці УПА, 2;
- громадський будинок — кафе площею 205,7 квадратного метра на вулиці Чорновола, 5 А;
- квартира з місцем у паркінгу площею 242,3 квадратних метри на вулиці Котляревського, 10.
Єдиний учасник — охоронна компанія "Стальбат". Вони запропонували 250 тисяч, а оголошена вартість закупівлі була 300 тисяч гривень.
Зокрема, тендери оголосили й на інше майно. Проте вони не відбулися через відсутність учасників:
- ресторанно-готельний комплекс із земельною ділянкою на майдані Соборному, 2;
- громадський будинок з підземним паркінгом та земельною ділянкою на вул. Стрітенська, 36;
- офісний центр із земельною ділянкою на вул. Гоголя, 12;
- громадська будівля із земельною ділянкою на вул. Європейська, 2;
Що відомо про арештоване майно російського генерала Валерія Капашина
Валерій Капашин – уродженець Полтавщини, який є генералом окупаційної армії Росії. Також він керує Федеральною бюджетною установою "Федеральне управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при Міністерстві промисловості та торгівлі РФ".
Валерій Капашин. ДБР
У березні 2023 року українські правоохоронці виявили, що в його власності є активи в Полтаві та області. За даними слідства, він оформив майно на свою доньку і зятя, які проживали в Україні. Напередодні повномасштабного вторгнення вони виїхали у Росію і отримали громадянство. Загальна вартість вилучених активів — понад 1 мільярд гривень.
До списку заблокованих активів входять більше ніж 20 комерційних об’єктів, понад 3 тисячі квадратних метрів житлової нерухомості та 17 земельних ділянок на території Полтавщини. Серед арештованого майна – будинок родини Капашина, готелі та ресторани преміум-класу, а також офісні й торговельно-розважальні центри загальною площею майже 30 тисяч квадратних метрів.
Також близькі Валерія Капашина використовували прибутки бізнесу для фінансування проєктів в Росії та тимчасово окупованому Донбасі. Під час обшуків за адресами офісних та житлових приміщень, які належать родині російського генерала, виявили військову форму російського зразка, заборонену радянську символіку і пропагандистську літературу Росії, сувенірну продукцію та нагороди, вручені Капашину у Кремлі.
Щодо генерала правоохоронці розпочали кримінальне провадження:
- за частиною 4 статті "Провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора";
- за статтею "Пособництво державі-агресору";
- за частиною 3 статті 258-5 "Фінансування тероризму".