Аномально тепла весна на Полтавщині: як це вплине на урожай меду та ягід

За інформацією: Суспільне Полтава.

Цьогоріч на Полтавщині дерева почали квітнути раніше, ніж прокинулись бджоли. Цвітіння розпочалося на три тижні раніше, ніж зазвичай. А на урожай меду рання весна негативно не вплине.

Як весна вплинула урожай ягід 2024

2024-го урожай ягід на Полтавщині може бути дещо меншим, ніж минулого року. Це пов’язано з раннім потеплінням. Про це Суспільному розповів голова "Асоціації інтенсивного розвитку садівництва Полтавщини" Віталій Цінченко.

"На три тижні у нас весна прийшла раніше. Рослини прокинулись набагато швидше, ніж бджоли. Як йшло перше цвітіння тих самих абрикосів, черешні, вишні, трішки бджілки не встигали, але їм допомогли 25% інших запилювачів наших, різні комашки", ― повідомив Віталій Цінченко.

Алича на пасіці у Полтавському районі, квітень 2024-го року. Суспільне Полтава

За його словами, попри погоду, ягоди будуть.

Що кажуть пасічники про весну 2024

Пасічник Олексій Пікалов у Полтавській громаді доглядає 157 бджолиних сімей. Цьогорічна рання весна і тепла погода стала сприятливою для комах, розповів чоловік Суспільному:

"Врятувала оця рання весна. Дуже всіх налякав теплий вересень. Ми, пасічники, повинні в кінці серпня ― на початку вересня підгодувати бджолину сім’ю, і цей мед повинен іти в зиму. А виходить так, що вони вересень ще сіяли, цей розплід годували, і через це багато пасічників бачили, що мало меду в сім’ях, у вуликах. І переживали, що сім’ї можуть до весни не дотягнути".

Пасічник Олексій Пікалов оглядає вулик у Полтавському районі, квітень 2024-го року. Суспільне Полтава

За словами пасічника, вартість меду суттєво не зміниться. Середня оптова його ціна ― 40 гривень за кілограм.

"В одному літрі ― 1,4 кілограми меду. Скажімо так, дешевше, ніж бензин. Світовий ринок нам диктує умови. Є країни ― наші конкуренти. І залежно, які в них будуть медозбори, який в них буде об’єм меду, який буде попит, така буде і ціна", ― сказав Олексій Пікалов.

Раннє цвітіння дерев сприяє розвитку бджолиних сімей, розповіла Суспільному голова обласного об’єднання "Полтавський пасічник" Наталія Сенчук.

Пасіка Олексія Пікалова у Полтавському районі, квітень 2024-го року. Суспільне Полтава

"Перезимували бджоли цього року на Полтавщині майже стовідсотково. Те, що рано все заквітувало ― це для нас було дуже добре, бо сім’ї так швидко розвинулись, в достатній кількості їм було і нектару, і пилку. Багато аграріїв перейшли цього року на висів гірчиці, коріандру, а це чудові дуже меди. Уже бджолярі готують бджіл до перевезення до масивів лісу, де багато буде цієї акації", ― сказала Наталія Сенчук.

За її словами, нині на Полтавщині працюють 2 тисячі зареєстрованих пасічників. Найбільше бджолиних сімей у Полтавській, Миргородській, Карлівській та Котелевській громадах.

Новини України