За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Кримські політв’язні по справі Першої Джакойської групи. Фото: Кримська солідарність
10 червня відбувся черговий суд по справі Першої Джанкойської групи "Хізб ут-Тахрір". Російська сторона обвинувачення знайшла понятого, який був присутнім під час обшуку в будинку одного з фігурантів справи Сейтяги Аббозова.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомив Суспільне Крим адвокат Еміль Курбедінов.
За його словами, понятий заявив, що співробітники окупаційного ФСБ знайшли його вночі, запросили на обшук до будинку Сейтяги Аббозова, де були знайдені заборонені в РФ книги.
Адвокат заявив, що підзахисний Аббозов дав свої пояснення. Книги були справді знайдені, але йому не належали та були підкинуті.
Також Еміль Курбедінов повідомив, що сторона захисту під час засідання поставила запитання, які зробили сумнівними його свідчення.
Далі російський суд оголосив перерву до 10:00 25 червня.
Адвокат додав, що окупанти продовжать допит понятих, які були присутні під час обшуків у будинках інших підзахисних.
Що відомо про Першу Джанкойську групу "Хізб ут-Тахрір"
У серпні 2022 року під час масових обшуків у Джанкойському районі Криму окупанти заарештували шістьох кримських татар: Енвера Кроша, Вілена Темер'янова, Ріната Алієва, Мурата Мустафаєва, Сейтяги Аббозова та Едема Бекірова.
Затримані були активістами, які відвідували судові засідання, допомагали сім'ям кримських політв'язнів. Усіх їх звинуватили у причетності до справи "Хізб ут-Тахрір".
Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив термін утримання під вартою активісту Енверу Крошу, цивільному журналісту Вілену Темер'янову, Рінату Алієву та Едему Бекірову до 29 серпня цього року, про що повідомив адвокат Еміль Курбедінов.
Він зазначив, що Сеітяга Аббозов буде далі перебувати під домашнім арештом, а також додав, що російський суд проігнорував докази захисту і оголосив у засіданні перерву.
Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.