Абітурієнти з окупованого Криму: з якими складнощами вони зіштовхуються під час вступу в українські виші

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Пресконференція на тему “Чи є провальною державна політика щодо вступу молоді з ТОТ? Інтервʼю вступниці з окупованого Криму”. Суспільне Крим

Для абітурієнтів з Криму та інших тимчасово окупованих територій з 2016 року передбачена спрощена система вступу. Тобто, можливість дистанційного оформлення документів. Проте вступники зіштовхуються з проблемами на кожному етапі вступу в українські виші.

Про це Суспільне Крим розповіла керівниця напрямку національної адвокації ГО "Центр громадянської просвіти "Альменда" Валентина Потапова.

Потапова розповіла на пресконференції на тему "Чи є провальною державна політика щодо вступу молоді з ТОТ?" історію дівчини, яка цього року вирішила вступити в український виш, проте зіштовхнулася з реаліями системи. Її історія висвітлює комплекс проблем, з якими стикаються діти з окупованих територій. З міркувань безпеки імена всіх героїв та деякі факти біографії були змінені.

Дівчина на імʼя Яна почала готуватися до вступу в український виш з 2022 року. Доступу до українських офіційних сайтів в Криму фактично не було, а після початку повномасштабного вторгнення вони були заблоковані, тож отримати інформацію вона могла лише від свого знайомого з київського університету. До вступу дівчина готувалась за довідниками ЗНО, а про національний мультипредметний тест майже нічого не знала.

"У неї не було розуміння, що саме треба вивчати. Крім необхідності опанувати курс шкільної програми постало питання грошей, бо немає сполучення між окупованим Кримом і материковою Україною, тому існують лише приватні перевізники. Дорога лише до пункту пропуску коштувала 16 тисяч гривень. Їхала понад 50 годин. Пасажирів не раз перевіряли. І саме до цієї дівчини найбільше було уваги. Її двічі виводили з автобуса на бесіди", — розповіла Потапова.

Новини України