Сьогодні, 9 лютого, Міжнародний день стоматолога.
Свята і події
9 лютого в Україні і світі святкують День народження волейболу. Саме цього дня 1895 року волейбол був винайдений Вільямом Дж. Морганом, інструктором YMCA (Християнської асоціації молодих людей) у місті Холіок, штат Массачусетс, США. Морган хотів створити гру, яка була б менш контактною, ніж баскетбол, і підходила для людей різного віку та рівня фізичної підготовки. Спочатку гра називалася “мінонет”, але згодом отримала назву “волейбол” (від англ. volley — “відбивати на льоту” та ball — “м’яч”).
Також 9 лютого Всесвітній день шлюбу. Припадає на другу неділю лютого. Свято з’явилося 1981 року в США, коли його започаткувала організація Worldwide Marriage Encounter для підтримки інституту шлюбу. 1983 року подію визнали на міжнародному рівні, і від того часу цей день святкують у багатьох країнах. Символом свята є силуети чоловіка та жінки у формі серця, що символізують єдність та любов у шлюбі.
А ще 9 лютого Міжнародний день піци. Це свято присвячене одній із найпопулярніших страв у світі, яка має давню історію та безліч варіацій. Корені піци сягають Стародавнього Єгипту, Греції та Риму, де люди випікали хлібні коржі з різними начинками. Сучасна піца з’явилася в Італії, а перша документована піца “Маргарита” була створена 1889 року в Неаполі. Її приготував піцайоло Раффаеле Еспозіто на честь королеви Маргарити Савойської. Начинка у кольорах італійського прапора (помідори – червоний, моцарела – білий, базилік – зелений) зробила цю піцу легендарною.
Відео дня
9 лютого святкують Міжнародний день стоматолога. Це професійне свято всіх, хто займається здоров’ям зубів і ротової порожнини. Ця дата пов’язана з чвятою Аполлонією – покровителькою стоматологів. Вона жила у III столітті в Олександрії та загинула за віру, зазнавши тортур, під час яких їй вибили всі зуби. Згодом її проголосили святою, а 9 лютого – її день пам’яті. Цікаво, що найдавніша пломба була знайдена у зубі віком 6500 років – її зробили з бджолиного воску.
Церковне свято
9 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Никифора. Він жив у III столітті в Антіохії, що тоді була частиною Римської імперії. Він був другом священномученика Саприкія, проте через сварку вони розійшлися. Незадовго після цього імператор Валеріан розпочав переслідування християн, і Саприкія ув’язнили та змусили відректися від віри. Никифор зрозумів свою помилку й спробував примиритися з другом, але Саприкій не погодився. Коли ж Саприкій відмовився від віри перед стратою, Никифор сам зголосився прийняти мученицьку смерть. Він був обезголовлений за віру 9 лютого 260 року, і відтоді вшановується як святий мученик.
Що не можна робити 9 лютого
- Не слід бажати іншим зла, лихословити, сваритися.
- Не можна брати і давати гроші в борг.
- Забороняється тримати в домі зіпсовані чи зламані речі.
Народні прикмети і традиції на 9 лютого
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: захід сонця багряного кольору — снігопади ще повернуться;
- птахи низько літають — до опадів;
- вночі не видно зірок на небі — чекайте на потепління;
- відлига вказує, що буде рання весна.
Зазвичай селяни присвячували день клопотам, що пов’язані з початком нового городнього сезону. Зазвичай перевіряли інструменти, гострили і чистили їх за потреби.
Іменини
Василь, Геннадій, Іван.
Талісманом людини, народженої 9 лютого є бурштин. Камінь, який рекомендується носити за хвороб щитовидної залози і порушення кровообігу. Бурштин здавна вважається потужним антисептиком.
Погода у Житомирі
Вдень і ввечері небо у Житомирі буде безхмарним, та ніщо більше не буде нагадувати про похмурий ранок. Без опадів. 2 – 7 градусів морозу.