46 жителів Хмельниччини стали жертвами торгівлі людьми з 2013 року

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Знак поінформованості про торгівлю людьми. Getty Images

З 2013 року у Хмельницькій області 46 людям офіційно встановлений статус постраждалого від торгівлі людьми. Найчастіше люди страждають саме від трудової експлуатації. Особливо, з початку повномасштабного вторгнення.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла працівниця Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА Лілія Остапішина.

За її словами, дуже багато людей є, яким цей статус не встановлений.

"У зв’язку з військовим конфліктом багато людей виїхало за кордон. І багато наших людей потрапило там в трудове рабство та інші види експлуатації. Але люди схильні замовчувати про це. Особливо жінки, якщо це сексуальне рабство. Бо не хочуть виносити це на загал. Так само і чоловіки, які потрапили у трудову експлуатацію за кордоном, дуже часто винуватять себе через те, що погодилися працювати, але їм не заплатили. Їм соромно надавати цьому розголосу".

За словами начальниці сектору комунікації головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Інни Глеги, буквально минулого тижня на території області правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка під прикриттям громадської організації організувала псевдо реабілітаційний центр, куди людей доставляли примусово начебто для надання допомоги. Але за фактом ніякої медичної чи психологічної допомоги вони не отримували. А їхні рідні щомісяця сплачувала в середньому близько 20 тис. грн.

"На момент викриття у тому псевдо центрі перебувало близько 40 осіб. Троє з них — неповнолітні. Вони мали б отримувати лікування від алко, нарко та ігрозалежності. За даним фактом відкрили кримінальне провадження. Поки за кваліфікацією за частинами другою і третьою ст. 146 ККУ (Незаконне позбавлення волі людини). Але також розглядається й додаткова кваліфікація, яка буде пов’язана саме з торгівлею людьми".

Якщо ви потрапили в будь-який з видів експлуатації, потрібно звернутися або в поліцію, або до будь-якої соціальної установи, розповіла Лілія Остапішина.

"Людям, яким встановлюється статус особи, яка постраждали від торгівлі людьми, передбачена одноразова виплата в розмірі трьох прожиткових мінімумів. Наразі це близько 10 тисяч гривень. Також ці люди можуть на час встановлення статусу отримати будь-яку з видів допомог: юридичну, психологічну тощо".

Новини України