2024 рік у цифрах: які відео на YouTube-каналі Суспільне Чернігів зібрали найбільше переглядів

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Підсумки 2024 року на YouTube-каналі Суспільне Чернігів. Суспільне Чернігів

Суспільне Чернігів пропонує ознайомитись з результатами роботи нашої команди на платформі YouTube за 2024 рік, зокрема з кількістю ваших переглядів та вподобань під нашими відеороботами. У цьому матеріалі ми покажемо, яке відео набрало найбільше переглядів протягом року, та які також потрапили у наш ТОП за критерієм кількості переглядів. На цей раз мова піде як про повноформатні відео, так і про короткі відео YouTube Shorts.

В YouTube протягом 2023 року наші відео подивилися понад 101 000 000 разів, що на 11% менше, ніж минулого року. Кількість підписників перевалила за 405 тисяч, таким чином ми збільшили нашу аудиторію майже удвічі у порівнянні з минулим роком.

Повноформатні відео

12. "Прожили з народження і до старості": як живуть люди найменшого села на Сосниччині — майже 210 тисяч переглядів у 2024 році.

У селі Свірок, найменшому на Сосниччині, наразі шість жилих хат. З восьми жителів — двоє виїздять на зиму, проте, тільки-но потеплішає, їдуть назад. "Де кулик привик": так пояснюють, чому вже три роки поспіль повертаються до рідного села, подружжя Петриченків.

11. Прихистила цуценя, яке виявилося вовком: історія порятунку тварини у Чернігові — майже 215 тисяч переглядів у 2024 році.

Сюжет, який знімали в січні 2021 року. Не гавкає, не їсть каші та високо стрибає. Чернігівка Кристина Макеєнко прихистила цуценя з підбитою лапою. Вона знайшла його схудлого біля школи № 21 на Подусівці у Чернігові й покликала з собою, щоб нагодувати. Він пішов і лишився в неї жити. А згодом з’ясувалося, що це не собака, а вовк.

10. Перед убивством родини з Києва планували інший злочин: у Чернігові судять двох чоловіків та жінку — майже 250 тисяч переглядів у 2024 році.

Перед убивством родини киян планували інший злочин. Про це йдеться в обвинувальному акті, який зачитав прокурор у справі про вбивство родини Череванів із Києва, яке сталося минулого року неподалік села Садове Менської громади. Справу розглядає колегія суддів Деснянського районного суду Чернігова.

9. Служба в ГУР, операції на Зміїному і "вишках Бойка", Конан, поранення. перша частина інтерв'ю з Артемом Ракітіним — понад 250 тисяч переглядів у 2024 році.

Під час блокади Чернігова він як волонтер вивозив людей з міста, а згодом пішов служити до спецпідрозділу ГУР "Артан". Брав участь в операціях на острові Зміїний, "вишках Бойка", а в жовтні 2023 року отримав важке поранення ока під час боїв на Куп’янському напрямку. Артем Ракітін нині проходить реабілітацію і хоче повернутися до служби. В першій частині інтерв’ю Суспільному Артем Ракітін розповів про пережите під час морських операцій ГУР, складнощі у реабілітації після поранення й очікування смерті.

8. Намагалися зґвалтувати, погрожуючи розстріляти дітей: у Чернігові судять двох військових РФ — понад 268 тисяч переглядів у 2024 році.

У Чернігівському районному суді слухали справу російських військових, які намагалися зґвалтувати жінку, погрожуючи розстріляти її дітей. Микола Будаєв — військовий 55-ї окремої мотострілецької бригади, Файзибек Нематов — боєць 423-го гвардійського мотострілецького полку. Судили їх заочно. Їм інкримінували злочин за статтею "Порушення законів і звичаїв війни", скоєний під час окупації одного із сіл біля Чернігова в березні 2022 року.

7. Леонід Яковишин: чому вивозить техніку, що з мавзолеєм, справа СБУ, другий Maybach, Путін, Лукашенко — понад 286 тисяч переглядів у 2024 році.

Це інтерв’ю з аграрієм, Героєм України Леонідом Яковишиним ми вирішили зробити на фоні як новин, так і чуток, що стосуються його та його дітища – товариства "Земля і воля". Яковишин вивозить з Бобровиці техніку та нібито навіть вивіз свій мавзолей, діями Яковишина під час російського вторгнення цікавиться СБУ – ці та подібні повідомлення ви могли прочитати як на сторінках ЗМІ, так і в соціальних мережах. Що з цього правда, а що ні, чи очікував Леонід Яковишин на російське вторгнення та що робив, коли на Чернігівщині були окупанти, й що з "Землею і волею" – відповіді на це і не тільки в інтерв'ю.

6. The encirclement of Chernihiv and the battle near the "Epicenter"┃Battle for Chernihiv Episode 2 — понад 300 тисяч переглядів у 2024 році.

Англомовна версія другої серії документального фільму "Битва за Чернігів", героями якого стали лише військові. Це погляд на події лютого-березня 2022 року як професійних воїнів, так і добровольців, як солдатів-новобранців, так і генералів та полковників. На цей момент, це найбільш повна історія оборони Чернігова, знята за спогадами безпосередніх учасників тих подій.

5. Знищення "Іскандерів", дзвінок Валерія Залужного, бої навколо міста│#Лютий #Опір #Прилуки — понад 422 тисячі переглядів у 2024 році.

Це другий фільм від команди Суспільне Чернігів, який докладно розповідає про історію оборони Чернігівщини. У ньому учасники бойових дій в Прилуцькому районі в лютому-березні 2022 року розповідають про те, як росіяни збиралися йти на Київ через Прилуки й чому змінилися їхні плани? Кому в Прилуках телефонував Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та хто знищив дивізіон «Іскандерів», який прямував на столицю України? Про все це і не тільки — у нашому фільмі.

4. Конфлікт зі стріляниною між військовими і патрульними: військові розповіли свою версію подій — понад 430 тисяч переглядів у 2024 році.

В одному із мікрорайонів міста влітку 2022 року поліцейські зупинили військового на мотоциклі, хотіли перевірити його документи та запідозрили, що за кермом він був під дією наркотичних речовин. Водій подзвонив своєму командиру і на місце приїхали ще понад 10 військових зі зброєю. Конфлікт закінчився стріляниною, а на одного із поліцейських наїхала автівка, за кермом якої був військовий. Повідомлення про підозру за результатами сутички отримали шість бійців. Їм інкримінують опір представникові правоохоронних органів.

3. 10 років одна у селі й без пенсії: як живе єдина жителька Селища на прикордонні Чернігівщини — понад 443 тисячі переглядів у 2024 році.

В 64 роки не отримує пенсію і живе одна у безлюдному селі на прикордонні з Росією. Ганна Войток — єдина жителька села з назвою Селище, Семенівської громади, що на Чернігівщині. Про те, як жінка проводить свої дні, чому не виїжджає звідти й за який кошт виживає, йдеться у сюжеті.

2. Russian SRG in Chernihiv and russian pilot in captivity┃Battle for Chernihiv Episode 3 — понад 636 тисяч переглядів у 2024 році.

Англомовна версія третьої серії документального фільму "Битва за Чернігів", героями якого стали лише військові. Це погляд на події лютого-березня 2022 року як професійних воїнів, так і добровольців, як солдатів-новобранців, так і генералів та полковників. На цей момент, це найбільш повна історія оборони Чернігова, знята за спогадами безпосередніх учасників тих подій.

1. З’їв хробаків та пацюка, ледь не повісився, спроба зґвалтування┃Олексій Ануля про полон РФ — понад 805 тисяч переглядів у 2024 році.

Його змушували з’їсти шеврон з українським прапором. Намагалися зґвалтувати, катували струмом та били у декількох російських тюрмах. Щоб не померти з голоду він з’їв виводок хробаків та живого пацюка. Олексій Ануля — чернігівський кікбоксер та колишній військовополонений, не думав, що переживе полон і намагався повіситися в карцері. Після повернення вже майже рік проходить реабілітацію і каже, що не відчуває радості, бо в полоні залишились його друзі.

YouTube Shorts

Тут мова піде про формат коротких вертикальних відео, який з'явився у 2023 році. На відео-шортси припадає понад 84% усіх переглядів на нашому YouTube-каналі протягом 2024 року. Водночас опубліковано таких відео вдвічі менше, ніж повноформатних.

Найбільше переглядів серед шортсів у 2024 році набрав уривок з сюжету колег із Суспільне Суми, де показують процес риття окопів для Сил оборони за допомогою спеціальної техніки. Протягом року він набрав понад 11 000 000.

Також у ТОПі уривки з інтерв'ю Олексія Анулі, який повернувся з російського полону, розповіді матерів Олександра Мацієвського, якого росіяни розстріляли після слів "Слава Україні", Юрія Ворони, який загинув при обороні Лукашівки, та полоненого нацгвардійця з ЧАЕС, а також уривок з інтерв'ю пораненого прикордонника Юрія Василенка.

Новини України