17 березня- День мобілізаційного працівника в Україні.
Свята
17 березня в Україні святкують День мобілізаційного працівника. Професійне національне свято, яке було створене в серпні 2000 року. Спочатку його святкували 14 вересня для вшанування переформування мобілізаційного управління 1993 року, але 2016 року дату вирішили змінити. Нова пов’язана з першою масштабною мобілізацією, яка відбувалася в перший рік російської агресії (2014 року). Головна мета цього дня полягає в тому, щоб висловити подяку за відповідальну та дуже важливу працю — організацію мобілізації, комплектування військ.
Також 17 березня День працівника житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення в Україні. Свято припадає щорічно на третю неділю березня і було започатковане за указом президента України Леоніда Кравчука 1994 року. Голова мета цього дня полягає в тому, щоб привернути увагу людей до житлово-комунального господарства, яке забезпечує якісні умови життя населення і здійснює постачання ресурсів.
Сьогодні, 17 березня, щорічно святкують славнозвісний День святого Патрика. Це свято є державним у декількох країнах – в Ірландії, Північній Ірландії, на острові Монтсеррат і в канадській провінції Ньюфаундленд і Лабрадор. В інших країнах світу його відзначають неофіційно – в тому числі і в Україні.
Відео дня
Цей день символізує прийняття християнства в Ірландії, однак вже давно є святом культурної спадщини країни у всьому світі. Урочистості у День святого Патрика зазвичай включають паради і фестивалі. Також прийнято вдягати зелений одяг.
Обов’язковою традицією в день Патрика – є хоча б одна випита чарочка алкоголю в будь-якому ірландському пабі. Існує так звана «Чарка Патрика» – одиниця виміру випитого віскі.
17 березня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Олексія. Він народився в IV столітті в знатній римській родині. Якось у храмі під час богослужіння йому привиділося, що ховають його матір. Він почав невпинно молитися, щоб випросити у Господа її життя. Олексій також відмовився від багатства та щасливого майбутнього, а у вечір свого весілля покинув рідну домівку і став жебракувати. 17 років він провів у місті Едеса, де просив милостиню біля храму Пречистої Діви Марії. Люди почали приходити до нього за мудрістю, а тому він покинув поселення і на кораблі повернувся до Риму. Він осів біля батьківського дому, але його батьки не впізнали сина і годували його 17 років, як жебрака. Тільки після смерті преподобного, вони зрозуміли, хто був біля них.
Що не можна робити 17 березня
- Не можна рубати березу.
- Не дозволяється працювати після заходу сонця.
- Забороняється лаятися і лихословити.
Народні прикмети і традиції на 17 березня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: тепло — буде хороший урожай;
- багато води талої до достатку сіна;
- бджоли вперше вилетіли — буде багато меду;
- сніг чи дощ — буде великий урожай фруктів та овочів;
- журавлі повернулися додому — вже остаточно потепліє.
Наші пращури вірили, що цього дня березові бруньки отримують особливу цілющу силу. А ще існувало повір’я, якщо цей день випав на понеділок, то він несприятливий для довгої подорожі.
Іменини
Павло, Макар, Гавриїл, Віктор, Олексій, Олександр.
Талісманом людини, народженої 17 березня є хризопраз. Його ще називають зеленим агатом. Здавна хризопраз використовували для заохочення оптимізму, задоволення та радості.