Сьогодні, 16 лютого, День єднання в Україні.
Свята і події
16 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній день турботи. Найбільше у світі свято, присвячене дітям, які перебувають у прийомних сім’ях або мають досвід перебування в системі опіки. Цей день спрямований на підвищення обізнаності про потребу в якісному догляді та надання можливості цим дітям висловити свої голоси. Всесвітній день турботи був започаткований 2015 року завдяки співпраці кількох організацій, включаючи EPIC в Ірландії, VOYPIC у Північній Ірландії, Who Cares? Scotland та Become у Великобританії. Метою було створення глобальної події, яка б відзначала дітей та молодь з досвідом перебування під опікою. Це свято покликане підкреслити досягнення, силу та унікальні історії кожної дитини в системі опіки, а також сприяти подоланню стигми та упереджень, пов’язаних з перебуванням у прийомних сім’ях.
Також 16 лютого Всесвітній день китів. Цей день був започаткований 1980 року на Гаваях, у місті Мауї, щоб привернути увагу до захисту горбатих китів, які мігрують уздовж узбережжя островів. Із часом свято набуло глобального масштабу й стало символом захисту всіх видів китів та морських екосистем. Цікаво: китовий спів – один із найскладніших звуків у тваринному світі!
А ще 16 лютого День військового журналіста України. Це професійне свято журналістів, які працюють у зонах бойових дій, висвітлюючи події на передовій та розповідаючи правду про війну. Цей день встановлено на честь українських військових кореспондентів, які ризикують життям, щоб доносити правдиву інформацію з поля бою. Дата вибрана не випадково: 16 лютого 2015 року під Дебальцевим загинув журналіст газети “Військо України” Дмитро Лабуткін. Його життя стало символом відваги та самопожертви військових журналістів.
Відео дня
16 лютого святкують День єднання в Україні. Це відносно нове свято, яке було встановлене 2022 року указом Президента України Володимира Зеленського. Свято започаткували в період посиленої загрози вторгнення Росії в Україну. Його мета – згуртувати українців, підкреслити силу нації та підтримати державний суверенітет. День єднання став ще більш символічним після початку повномасштабного вторгнення, адже українці демонструють безпрецедентну єдність у боротьбі за незалежність.
Церковне свято
16 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Памфіла, Порфирія та інших. Святий Памфіл був пресвітером Кесарії Палестинської та відомим богословом. Він очолював знамениту богословську школу в Кесарії та був учнем знаменитого християнського вченого Орігена. Памфіл присвятив своє життя поширенню християнських знань та благочестю, був великим знавцем Святого Письма. Святий Порфирій був учнем Памфіла і служителем церкви. Вони разом працювали над розповсюдженням Євангелія та підтримували християнську громаду.
Разом з ними були і інші мученики:
- Валент – диякон з Єлії Капітолини, що приєднався до служіння.
- Паул – побожний християнин з Єгипту, який добровільно пройшов шлях страждань.
- Селевкій – воїн, який став християнином.
- Теодул – престарілий служитель храму.
- Юліан – зразковий християнин, який приєднався до них під час гонінь.
Всі ці святі були піддані тяжким катуванням та страчені за їхню віру в Христа під час гонінь імператора Діоклетіана. Їхній подвиг залишається прикладом незламної віри та відданості християнським цінностям.
Що не можна робити 16 лютого
- Не слід впускати незнайомців на нічліг.
- Забороняється укладати шлюб чи хрестити дитину.
- Не можна рубати дерева — до біди.
Народні прикмети і традиції на 16 лютого
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: тріщить ліс — чекайте на сильний мороз;
- вітер цього дня вказує, що літо буде холодним;
- туман чи сніг — до неврожайного року;
- в лісі шарудять дерева — чекайте на відлигу.
Наші предки вірили, що цього дня по землі ходить нечисть, яка завдає людям шкоди. Тому важливих справ намагалися не починати, не виходили з оселі після заходу сонця.
Іменини
Данило, Ілля, Макар, Павло.
Талісманом людини, народженої 16 лютого є опал. Цей камінь допомагає розвинути інтуїцію, творчі здібності. Здавна опал використовували для захисту від негативного впливу ззовні та гармонізації простору навколо себе.
Погода у Житомирі
У Житомирі сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Уночі пройшов сніг, але він припинився ще до ранку, та більше в цей день не розпочнеться. 3 – 8 градусів морозу.