За інформацією: Суспільне Полтава.
16 липня – останній день для оновлення даних для українців у ТЦК, ЦНАПі та додатку Резерв+, відведений новим законом про мобілізацію. Із 17 липня порушники правил військового обліку нестимуть адміністративну відповідальність. Основне покарання – штраф від 17 до 25 тисяч гривень.
Про це Суспільному розповів речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін.
16 липня громадяни України мають останні години, щоб оновити свої дані в ТЦК, ЦНАПі чи Резерв+. Із наступного дня ті, хто не встиг подати інформацію про себе до терцентрів комплектування вважатимуться порушниками правил військового обліку.
6 липня громадяни України мають останні години, щоб оновити свої дані. Суспільне Полтава
"Тепер під час перевірки військово-облікових документів буде перевірятися, чи уточнили вони дані проти протягом цих 60 днів. Якщо ні, відповідно, це вже підстави для накладення штрафу. Кількість військовослужбовців ТЦК та СП, яка проводить заходи сповіщення, зокрема, перевірку військово-облікових документів збільшиться або зменшиться, залежно від того потрібно буде здійснювати більше або менше оповіщення", — зауважив Роман Істомін.
За словами Романа Істоміна, громадяни зможуть оновлювати дані в ТЦК, ЦНАПі та додатку Резерв+ і після 16 липня.
Громадяни зможуть оновлювати дані в ТЦК, ЦНАПі та додатку Резерв+ і після 16 липня. Суспільне Полтава
"Через додаток пробував оновитися – не вийшло, тому що програма посилала на ЦНАП. Вчора прийшов на 10-ту ранку, чекав до 16-ї години, не оновився, тому що зависла програма. Сьогодні прийшов. Години не пройшло, як я прийшов, дані подав, оновився", — розповів військовозобов’язаний Олександр Шанов.
Олег Головльов прийшов до полтавського ЦНАПу 16 липня, щоб оновити свої дані. Говорить, що виконати цю процедуру через додаток йому не вдалося.
"Я хотів оновити дані через додаток Резерв+. У мене не виходило, тому що там вибиває помилку. І я вирішив сьогодні прийти сюди і оновити через ЦНАП. Зараз чекаю в черзі вже десь півтори години", — поділився військовозобов’язаний Олег Головльов.
"Збій системи, він не зміг через Резерв+ уточнити, він прибуде до ТЦК. Звичайно, що ми намагаємося зрозуміти кожного і ставимося з розумінням до таких ситуацій. У нас немає мети накласти на всіх штраф, у нас є мета максимально актуалізувати військово-облікові дані", — пояснив речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін.
Людина може уникнути адміністративної відповідальності, якщо доведе, що неможливо оновити дані у встановлені законом терміни.
Людина може уникнути адміністративної відповідальності, якщо доведе, що неможливо оновити дані у встановлені законом терміни. Суспільне Полтава
"Це є закон, який передбачає покарання у вигляді штрафу. Штраф – від 17 до 25 тисяч гривень за неоновлення даних про себе в межах цих 60 днів", — пояснив юрист Євген Филипець.
"Ця категорія людей повинна зберегти скріншоти оцієї інформації, зберегти спробу свого запису в електронну чергу, що то неможливо або в електронній черзі невідомо, який період. Вона буде в суді пробувати скасувати накладений штраф, подавши позову заяву як докази подавати неможливість вчинення", — розповів юрист Олег Мицик.
Із метою встановлення осіб, які не встигли оновити дані, можуть застосовувати додаткові засоби оповіщення. Зокрема, це збільшення патрулів ТЦК та розсилка повісток і штрафів поштою, розповів юрист Євген Филипець.
"Перша частина – це так звана вулиця. Створені відповідні групи оповіщення, до складу яких входять поліцейські і працівники ТЦК та СП, тобто на вулиці при контакті, при зупинці будуть перевірені військово-облікові дані. Якщо дані не оновлені, це є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.Таким людям мали би надсилати відповідні штрафи, протоколи поштою. Знаємо, що є зміни, які передбачають, власне, вручення цих листів, цих повідомлень навіть, якщо пошта це не вручила. Це підстава, вважається, що особа отримала", — повідомив Євген Филипець
Відповідно до законодавства, адміністративне стягнення за неоновлення даних можуть накласти лише один раз. Тому людей, які систематично ігнорують повідомлення від ТЦК, можуть притягти до кримінальної відповідальності.
"Існує в кримінальному кодексі стаття, яка називається 337 – це кримінальна відповідальність за порушення правил військового обліку. Відомі рішення, коли за статтею 337 притягували до кримінальної відповідальності за дії, які пов'язані з військовим обліком з порушенням правил. Наприклад, відмова від проходження військової лікарської комісії. І я припускаю, що буде формуватися практика про те, що особа не оновила дані, особа двічі не отримала повістку. Класичний приклад: притягнуто до відповідальності жінку-медика, яка, ставши на військовий облік, відмовилась проходити військову лікарську комісію", — розповів юрист Олег Мицик.