За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Пожежа, зумовлена підпалом сухостою, березень 2024, Хмельниччина. Фото: ДСНС у Хмельницькій області
13 пожеж зафіксували в екосистемах Хмельниччини з початку 2024 року. За цей період інспектори ДСНС склали 14 штрафів на громадян за спалювання сухої рослинності.
Про це Суспільному розповів начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ДСНС Хмельниччини Олександр Гулько.
З його слів, за пожежі в екосистемах передбачено адміністративну і кримінальну відповідальності.
Пожежа в екосистемі, березень 2024, Хмельниччина. Фото: ДСНС у Хмельницькій області
"За спалювання сухої трави й листя передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень. Якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф становить від 6120 до 12240 гривень. Суми для посадовців у цих випадках ще більші. За знищення чи пошкодження лісових масивів і зелених посадок порушнику загрожує штраф від 91800 до 153000 гривень або обмеження чи позбавлення волі", — пояснив Олександр Гулько.
Начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю розповів, з початку березня фахівці ДСНС здійснили 61 патрулювання, під час яких провели понад чотириста бесід з людьми щодо відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності та порушення правил пожежної безпеки.
Пожежа, яку інспектори зафіксували за допомогою безпілотника, березень 2024, Хмельниччина. Фото: ДСНС у Хмельницькій області
"Наслідки від спалення сухої рослинності можуть бути фатальними для людського життя та майна. Задля ліквідації таких пожеж застосовується величезний людський і матеріальний ресурс, який у ці хвилини може бути потрібен для порятунку життя", — зазначив Олександр Гулько.
За його словами, з початку року рятувальники здійснили 7 патрулювань екосистем області із залученням безпілотних літальних апаратів. З підвищенням температури повітря таке патрулювання проводитимуть постійно. Олександр Гулько розповів сухостій, опале листя і гілля дерев потрібно компостувати або утилізувати у спеціально визначених місцях.