11-річна школярка збирає музичні колонки й фари: як гуртківці із Городні вчаться ремонтувати радіоелектронну техніку

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Віра Єрмоленко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Фара, це не перший її виріб, який вона сама виготовила, проводячи з паяльником в руках години в кабінеті радіоелектронного конструювання.

"Я поремонтувала гірлянду, флешку, а першим зробили настільний світильник, який працює від хлопка. Взяла лампу, а потім, завдяки спеціальному регулюванню, і зробила так, щоб я хлопнула і воно вмикалося, а потім хлопнула і воно вимкнулось".

За останні вісім років, як гуртком керує Олександр Пилипенко, Віра перша дівчина, яка прийшла на заняття, до цього були одні хлопці.

"Як на мене, в неї є запал, що вона ось хоче щось зробити, і вона робить. Я допомогаю, а вона робить. Хтось приносить радіокеровані машинки, там щось зламалося, то треба відремонтувати, а хтось хоче блимавку зробити, ось в такому плані. В когось світлодіодна лампочка згоріла, то ми намагаємось і ремонтуємо", – розказує Олександр Пилипенко.

Керівник гуртка радіоелектронного конструювання у Городні Олександр Пилипенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

У планах Віри зібрати з нуля музичні колонки, над цим вона вже працює:

"Я зроблю, можливо, в горошок. Я вже провела дроти, прикрутила мікродинаміки, все сама шліфувала".

Поруч, за сусіднім столом, працює 14-річний Олег Литвиненко. Він приніс із собою машинку на радіоуправлінні, яка перестала працювати вдома.

"Я хотів тут полагодити, бо тут є багато різних пристроїв, які можуть мені допомогти. Мені цікаво, бо я хочу збирати різні пристрої, допомогати, щоб на конкурсах ми вигравали. Вона не працює, можливо, треба батарейки замінити, а, можливо, з пультом, щось не так", – пояснює Олег.

Олег Литвиненко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Під наглядом керівника гуртка вони спочатку розбирають пульт для керування.

Директор Городнянської станції юних техніків Ігор Панасевич каже:

"Є дуже багато радіодеталей, нам звозять звідусіль старі телевізори, приймачі, ми там беремо те, що треба, і вони вже роблять по схемам. Спочатку такі маленькі пристрої, це мигалки, генератори, для того, щоб вони зрозуміли, що вони можуть. Якщо вони розуміють, що вони можуть, то тоді в них є мислення, і вони хочуть і те, і те, і те. Якось був бум, що всі робили металошукачі".

Ігор Панасевич. ФОТО: Суспільне Чернігів

Все те, що зламалося вдома, діти несуть і самостійно ремонтують у гуртку. Так займаються двічі на тиждень. Наразі розробляють ідеї майбутніх проєктів, які планують відправити на конкурси з радіоелектронного конструювання.

Новини України