1 лютого – Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин.
Свята і події
1 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин. Припадає на перший тиждень лютого. Його започаткувала ООН 2010 року за ініціативою короля Йорданії Абдалли II. Ця ініціатива спрямована на зміцнення взаєморозуміння та співпраці між представниками різних релігій, духовних традицій та світоглядів. Основна ідея – поширення культури діалогу, взаємоповаги та спільної роботи на благо людства. У світі, де релігійні та культурні відмінності можуть спричиняти конфлікти, такий тиждень допомагає будувати довіру, толерантність і співпрацю між різними громадами. Він нагадує, що гармонія можлива через взаєморозуміння, а не протистояння.
Також 1 лютого Всесвітній день хіджабу. Його започаткувала 2013 року Назма Хан, американка бангладеського походження. Вона хотіла розвіяти стереотипи та покращити розуміння хіджабу серед представників різних культур і релігій. Хіджаб – це головний убір, який носять мусульманки з релігійних міркувань, щоб прикривати волосся та шию, залишаючи відкритим обличчя. Він символізує скромність, релігійність і особистий вибір жінки.
А ще 1 лютого Міжнародний день десерту. Хоча це неофіційне свято, воно набуває все більшої популярності серед любителів солодощів у всьому світі. Свято започаткувала 2008 року американська кондитерка та блогерка Енджі Дадлі, відома під псевдонімом Bakerella. Вона презентувала десерт під назвою кейкпоп — торт на паличці, який нагадує чупа-чупс. Ці інноваційні солодощі швидко здобула популярність і стала символом Міжнародного дня десерту.
Відео дня
1 лютого Всесвітній день боротьби з аспергільозом. Аспергільоз — це інфекція, спричинена грибами роду Aspergillus, які зазвичай зустрічаються в навколишньому середовищі, особливо в пилу, ґрунті та на гниючих рослинах. Гриби можуть потрапляти в організм через дихальні шляхи, і зазвичай інфекція вражає людей зі слабким імунітетом, таких як пацієнти після трансплантацій, з онкологічними захворюваннями або з хронічними респіраторними хворобами.
Церковне свято
1 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Трифона. Він народився близько 232 року в селищі Кампсада у Фрігії (нині територія Туреччини). Він відомий своєю глибокою вірою та благочестям від юного віку. Трифон отримав дар зцілення хворих і вигнання демонів. Одна з найвідоміших історій свідчить, що він вигнав духа, що мучив дочку імператора Гордіана III, за що був щедро винагороджений, але відмовився від багатства, віддавши його бідним. Також відомо, що він молився за врожайність полів і здоров’я тварин, тож вважається покровителем землеробів і садівників. Під час гонінь на християн за правління імператора Декія (249-251 рр.) святий Трифон був схоплений і зазнав мученицької смерті. Він відмовився зректися своєї віри і постраждав за це, за що був обезголовлений 250 року в Нікеї (нині Ізник, Туреччина). За переказами, перед смертю мученик молився, щоб його душа була взята до небес.
Що не можна робити 1 лютого
- Не слід залишатися вдома на самоті.
- Забороняється брати до рук будь-які гострі предмети.
- Не можна бажати іншим зла, лихословити.
Народні прикмети і традиції на 1 лютого
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: сніжить в другій половині дня — чекайте на часті весняні дощі;
- мороз — буде пізньою і холодною весна;
- на небі багато зірок — до ранньої весни;
- до самого вечора хмарна погода — найближчі дні будуть погожими.
Дівчата цього дня обов’язково моляться святому Трифону, щоб той послав їм хорошого нареченого.
Іменини
Василь, Микола, Петро, Семен, Тимофій.
Талісманом людини, народженої 1 лютого, є місячний камінь. Справжній природний психотерапевт. Місячний камінь здавна вважається талісманом кохання, тому раніше його носили незаміжні дівчата, щоб притягнути в своє життя чоловіка.
Погода у Житомирі
У Житомирі протягом усьог о дня погода буде похмурою. Без опадів. Від 2 до 7 градусів тепла.